Hakkımızda

 

2007 yılında Aylin Yurtsever ve Püren Yurtsever tarafından kurulan Paym Mimarlık  mağaza, ofis , restaurant, ev gibi  kişisel ve kurumsal mekanların  tasarımı, proje yönetimi , uygulaması   ve danışmanlık hizmetleri konuları ağırlıklı olarak mimari ve iç mimari   hizmetler veriyor.

1970 doğumlu Aylin Yurtsever Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünüden 1992 yılında mezun oldu.

1974 doğumlu Püren Yurtsever ise 1992 yılında  Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık bölümünde eğitime başladı ve bu bölümden mezun oldu.

İç mimari tasarım , uygulama ve proje yönetimi konularında yıllarca başarılı firmalarda, zorlu projelerde edinilen tecrübeler tüm süreçleriyle  proje üretimi ve  proje yönetimi konularındaki  bakış açımızın oluşmasına ve  zamanla   kendi üslubumuzu geliştirmemize katkı sağladı. Türkiye’de mağaza furyasının henüz başlamadığı yıllarda   Midek Mingü A.Ş de üstlenilen  uzun süreli proje müdürlüğü döneminde okul niteliğindeki  Vakko Mağazaları projelerinin tasarımları ile başlayan  mağaza alanındaki uzmanlaşma süreci  Harvey Nichols, Gucci, Armani ,Loro Piana gibi dünya markalarının proje çözümleme  ağırlıklı proje yönetimlerinin başarıyla yürütülebilmesi  için gerekli donanımın sağlanmasına faydalı oldu. Uzun yıllar adım adım ilerleyerek tecrübelerimizi geliştirdik.

Proje sürecini   düzgün işleyen estetik  detaylar oluşturma    , diğer disiplinleri projenin teknik ve estetik değerlerine maksimum katkı sağlayabilecek şekilde koordine edebilme , malzeme bilgisi , geniş bir konsept yelpazesiyle durumun gerektirdiği   tasarımları yapabilme ,  proje süreçlerini  durumun gerekliliklerine göre  programlayabilme ,  disiplinli çalışma ,  sürekli  değişen durumlara  özel çözümler  üretme  ,hızlı karar alabilme, problemleri öngörerek çözüm stratejileri geliştirme,  temiz işler yapma ,  sağlıklı iletişim, dinleme  ve sentezleme  gibi olmazsa olmazların bir bileşkesi olarak görüyoruz.

Projelerimize yaklaşım üslubumuzu projenin ebadıyla, bütçesiyle veya zorluğuyla   sınırlamadan ,  optimal  hizmeti vermeyi hedefleyerek bugüne ulaştık. İlk günkü heves ve heyecanımızı halen koruyoruz.

Tasarımlarda, gerek kurumsal ve  gerekse bireysel hizmetlerde kullanıcıların  isteklerini dikkatle değerlendiriyoruz.  Mekanın taşıdığı  potansiyeli  açığa çıkaran  estetik , fonksiyonel   çözümlerin finansal değerlendirme dahilinde  üretilmesine önem veriyoruz.

İnsanların hayat kalitesini arttıracak , estetik kalite taşıyan  , çağdaş ,güncel gelişmelerin  değerlendirildiği, konforlu, zevkli, incelikli mekanlar elde etmeye çalışıyoruz.

Hazırlanmış bir konseptin uygulanması veya proje yönetiminin yürütülmesi gibi  hizmetler  verilirken  tüm proje grupları ve işverenle  sağlıklı iletişim  ortamının oluşturulmasına önem veriyoruz.   Proje koordinasyonlarının vaktinde , düzgün , akılcı , akıcı  stratejiler kurarak disiplinli bir süreçte   ilerlenmesine  dikkat ediyoruz.